Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”
Wpisał Jolanta Torbicka   
poniedziałek, 09 stycznia 2012

Po raz pierwszy podczas Orszaku Trzech Króli w naszym mieście 6 stycznia 2012r., kwestowała grupa młodych ludzi z naszej szkoły i grupy „Laboratorium wiary” zbierając pieniądze na stypendia dla młodzieży wyjątkowo uzdolnionej, a pochodzącej z rodzin mniej zamożnych. Wolontariusze z klasy I g: Mariusz Byler, Mateusz Mazurowski, Daniel Dębski, Krzysztof Szczepański, Adam Lewandowski w trakcie trwania orszaku kwestowali wśród jego uczestników oraz mieszkańców Płocka. Młodzież spotykała się ze zrozumieniem i otwartością ze strony zgromadzonych osób. Fundusze zostały przekazane na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która jest odpowiedzią na wezwanie Jana Pawła II. Nasza szkoła już od 2010 roku organizuje zbiórkę publiczną na rzecz fundacji wśród uczniów naszego liceum podczas Dnia Papieskiego. W ubiegłym roku otrzymaliśmy podziękowanie za zaangażowanie w dzieło fundacji z rąk ks. abp Kazimierza Nycza.

Galeria zdjęć (przejdź ...)